| Flavianadx a întrebat:

Pentru anti-vaccinisti: Daca ati avea de ales intre vaccin si: locul preferat unde mancati, Mc, restaurant, shaormerie, cafenea, noptile in club, concerte, spectacole, malluri, zicem ca s-ar interzice accesul la toate astea celor care nu au vaccinul facut, e ati face - ati ceda si v-ati vaccina?

Apropo situatia nu e fictiva... presedintele Frantei dorea sa bage restrictiile astea si lumea a iesit in strada masiv.

35 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu ca vaccinat sunt împotriva anti vacin sa facă sex, astfel putem sa vaccinam fetele într un mod plăcut

| Flavianadx explică (pentru RAY):

Reformuleaza in romana ca nu se intelege fraza.

| RAY a răspuns (pentru Flavianadx):

Dacă nu ai fii înțeles nu dateai eronat și nefolositor

| GabiDumitrescu a răspuns:

Restrictiile sunt pentru diletanti. As sta acasa si mi-as comanda de la locul preferat, no problem. P.S. Daca esti rezervat in privinta vaccinurilor anti-covid nu inseamna ca esti antivaxer. Uite, eu desi am avut probleme cu viroze/gripe, nu m-am vaccinat antigripal in trecut. Acum, vaccinurile astea anti-covid cad in ridicol deja, iar mutatiile deja se anunta ca vor face sa fie nevoie de vaccinuri in fiecare sezon, fix ca la gripa normala, deeci... sa avem pardon. Aia care nu isi vaccineaza copiii impotriva poliomielitei sau a tusei convulsive sunt niste imbecili care merita decazuti din drepturi, insa daca discutam de vaccinurile astea anti-covidache, de multe ori sunt niste cetateni cu rezerve bine-fondate. De exemplu fata lui nasa-meu are boala Lyme cu niste efecte si stari destul de urite uneori, eu am alergie la fluor. Cine ne poate garanta ca nu o mierlim de la vaccinurile astea noi? Cine imi poate garanta ca nu ar fi mai bine, intelept, si mai ales sanatos sa nu ma vaccinez anti-covid, cel putin NU INCA?

| Catrice a răspuns:

Nașpa.
Nu mănânc la restaurant, nu m-am vaccinat, nu-mi pasă.

| Flavianadx explică (pentru Catrice):

Dar unde preferi sa mananci? prin parcuri, gari?

| Catrice a răspuns (pentru Flavianadx):

Nu mănânc unde mănânci și tu, eu mănânc acasă mâncare sănătoasă care știu ce conține și care a fost gătită într-un mediu igienic.

| Flavianadx explică (pentru Catrice):

Au ma scuzi boierule. Esti vreun chef michelin sau ti-ai luat nevasta? laughing

| Catrice a răspuns (pentru Flavianadx):

Haha ce amuzanta te crezi păcat ca ăștia de nu știți sa gătiți va credeți importanți.

| Frank51 a răspuns:

Cine obligă vaccinarea mă-sa este știți voi ce!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Frank51):

Mi-ai luat cuvintele din gura laughing

| Goete a răspuns:

Adica tu insati spui ca e nevoie de VACCIN pentru a avea LIBERTATE.
Te-ai intrebat de ce e gestionat totul de Politicieni, nu de Sanatate?

| gemeni6226 a răspuns:

Vad ca aici raspund in majoritate cei care s-au vaccinat.Eu mai bine nu m-as duce nicaieri ca nici asa nu m-am dus din cele enumerate mai sus doar la mall iar concerte spectacole si asa se tin deocamdata in aer liber, iar daca nu o sa am acces aia e si asa singura nimic nu are farmec. Am fost eu si in tari straine mai multi ani in urma si nu m-am simtit bine deloc singura toate au fost frumoase dar fara nici un farmec singura.Nu cred ca mi-ar lipsi nici mall ul in mod deosebit.Dar in rest familia mea(copiii, frate-meu soacra cumnatele cumnatii) s-a vaccinat.Si in plus degeaba s-au vaccinat ca o sa trebuiasca sa se mai vaccineze a treia a patra si a cine stie cita oara ca mereu precum vad apar tulpini noi.Nu multumesc.Si la servici oamenii se impart in doua tabere care s-au vaccinat si care nu.Eu cred ca e dreptul fiecaruia sa decida ce vrea.

| Zuzu1991 a răspuns:

Lul, evident ca as iesi in strada, nu sunt anti-vaccinist convins, dar daca imi bagi pe gat vaccinul eu iti bag pe gat urmatoarele doua cuvinte:
"NAZIST NENOROCIT"
asa a inceput nazismul, incet, incet, cu lugu lugu, dam locuri de munca imediat dupa marea depresie, apoi evreii sunt sunt de vina, mai taiem din drepturi sa ne protejam impotriva lor, samd pana s-a ajuns ca nimeni nu mai avea nici un drept, dreptul la sindicate, la proteste, la opinie anti-Hitler (faceau urticarie daca ziceai "Adolf e un rahat" si nici nu verificau daca vorbeai de Hitler sau nu (Adolf era un nume destul de folosit), te executau in cateva zile dupa "constatare")

deci, MI SE RUPE de pro sau contra vaccin, dar URASC DICTATURA!

| Flavianadx explică (pentru Zuzu1991):

Corect, asta ar semana cu dictatura.

| Yuoia a răspuns:

1. M-am vaccinat.
2. Locul preferat unde mananc este acasa! Nu vad de ce trebuie sa ma inghesui cu toti in club, cafenea, etc, in conditiile pandemiei. Inconstientii propaga infectiile (in general).
Si apropo, am vazut si eu stirea. Lumea nu a iesit "masiv".

| Digikey a răspuns:

Este mai sanatos sa stai departe de vaccinati.
Se pot infecta si pot da mai departe.

| Flavianadx explică (pentru Digikey):

Se pot infecta si ei da... anticorpii aia le dispar cu timpul, mutatiile noi sunt rezistente. Asa ca nu stii niciodata cine e infectat si cine nu.

| Mirel4412 a răspuns:

Eu m-am vaccinat, dar nu cred ca e nevoie sa obligi oamenii sa faca ce vrei tu.

| mont a răspuns:

Grea decizie insa cel putin in prima faza tot nu m-as vaccina.

Răspuns utilizator avertizat
| Bluestar15 a răspuns:

Nu m-as vaccina nici daca ma baga in puscarie. N-am luat-o razna sa bag in mine un vaccin care conform norvegienilor e mai periculos decat virusul "Higher risk associated with AstraZeneca vaccine than from COVID-19 disease in Norway" https://www.fhi.no/......e-in-norw/

| cepIm a răspuns:

Probabil s-ar impotrivi si ar iesi la proteste pana cand alta alternativa n-au decat sa se vaccineze.

| Flavianadx explică (pentru cepIm):

Cum ar fi asta... sa nu aiba alternativa decat sa se vaccineze? vaccin sau condamnare la moarte? puscarie? Suna a Coreea de nord laughing

| sofiapetre a răspuns:

Nu as ceda. Pot sa traiesc si fara astea, dar economia nu. Asa ca in momentul in care nu vor mai avea atatia bani la buget si nu vor mai putea da suficienti bani la primarii si incep aia din partid sa faca urat si sa nu ii mai sustina pe cei de sus, se va da drumul la acces din nou.