| PringAloe a întrebat:

Pentru armele Airsoft, trebuie un permis anume?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atunci se incadreaza la arme tip airsoft si nu este nevoie de nimic altceva decat varsta de 18 ani.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu ce intelegi tu prin arme airsoft, am vazut chiar pe TPU ca unii foloseau termenul pentru armele cu aer comprimat.
Pentru replicile de arme tip airsoft nu este necesar nici un act si nici o alta conditie decat varsta de 18 ani.
Pentru armele cu aer comprimat este necesara o autorizatie de la politie.

| PringAloe explică:

Da este arma replica G36, dar nu e pe aer comprimat ci electric,

| Ioandelasal a răspuns (pentru PringAloe):

Atunci se incadreaza la arme tip airsoft si nu este nevoie de nimic altceva decat varsta de 18 ani.

| Mariushgv a răspuns:

Sunt cu bile asa ca nu trebuie dar pe viitor am auzit ca ar vrea sa bage permis dar deocamndata nu trebuie

| Mihai_Raul_Demeter_2000 a răspuns:

Nu trebuie sa ai doar 18 ani