| anonim_4396 a întrebat:

Pentru eliberarea duplicatului permisului de conducere mai trebuie platit ceva? Sau doar cei 68 de lei?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie platita alta taxa decat suma de 68 lei, vezi si aici:
https://www.drpciv.ro/document-details/permise/5ab13584fa4e9422012c2bab

| examenauto a răspuns (pentru Ioandelasal):

Păi tocmai acolo m-am uitat și scrie la punctul a)cerere dovada plății contravalorii duplicatului și mai jos dovada plății contravalorii permisului

| Ioandelasal a răspuns (pentru examenauto):

Cererea o primesti la ghiseu si trebuie s-o completezi cu datele cerute, inclusiv cu datele chitantei de plata a duplicatului. Si taxa o poti plati la ghiseu. Mi se pare ca n-ai citit cu atentie ce scrie la pct. a).