| anonim_4396 a întrebat:

"Pentru o viata sanatoasa consumati minim 2 litri de lichide pe zi!"
In categoria "lichide" intra si oxigenul lichid, sau kerosenul?
De unde atata tampenie in reclame? De ce nu sunt amendate indemnurile astea cretine?
Auzi la ei, sa beau zilnic 2 litri de lichid(e)...

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Bine ca zice "lichide", deci, ma lasa sa aleg eu de care si cata bere sa beau.
@alessia5158: Eu n-as pune pariu cand e vorba de prostia omeneasca. Never say never.

| alessia5158 a răspuns:

Se prezuma ca unul care stie sa citeasca reclama nu este atat de tampit sa bea kerosen--- de aia nici nu se amendeaza!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu e asa, eu bag apa in mine la greu, de cand cu dieta inceputa acum o luna si ma simt excelent. Ca se zice in reclama "lichide", mda...si sucurile sunt lichide, dar au zahar si fac tartitza mare, iar aia cu "sucurile naturale" cumparate din comert, stie toata lumea ca e vrajeala. Corect era "consumati 2 litri de apa", ma rog, eu asa as fi zis, sa inteleaga toata lumea, de la vladica la opinca.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

In categoria lichide intra tot ceea ce tu poti, iti place si vrei sa bei. Daca sunt si 2 litri cu atat mai minunat! Eu am atins o singura data aceasta performanta cu un suc de rosii :

http://www.touringandtenting.com/......t/wall.gif

| Conjur a răspuns:

Salut.

Ştii foarte bine la ce se referă, dar am impresia că vrei să ieşi în evidenţă. Postarea ta nu are ce căuta la această categorie. Dacă mai ai astfel de "nelămuriri", postează-le la categoria "conversaţii".

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mmmm, nu stiu cum sa te linistesc, dar am invatat un lucru in viata. Daca vezi la cineva vreo tampenie si tampenia aia te enerveaza rau, cel mai bine e sa te plangi direct lui sau sa urli la el, ma rog... cum iti pare mai eficient. Asa si tu te descarci si poate si folos sa aduca plangerea ta. Nu face sa-ti descarci isteria aici pe site, unde nimeni nu poate sa te ajute cu nimic in aceasta privinta, doar maximum sa faca isterie inutila in rand cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Neh, nu mai e nevoie sa specifice nimic. Toata lumea stie ca se refera la whisky si bere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Facea subtil reclama bauturilor alcoolice. Beat nu mai realizezi la ce se refera. Zic si eu thinking

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Daca nu bei apa pe caldura asta te deshidratezi si ajungi sa ai ameteli si chiar la lesin is daca vrei oxigen lichid sau kerosen dc sa dai bani pe astea cand poti sa bei si tu ceva mai usor otrava de ex

| UPSsss a răspuns:

Amendate? dar ce vrei sa se amendeze intre iei sa nu le mai iasa smenurile? lichide pentru ca sunt atate bauturi alcoolice carora le trebuie publicitate! ce ai vrea sa zica beti fratilor vodca de aia de bordura care o vindem ilegal fabricata din cine stie ce rahaturi? oricum cum bine stim ca romanul nostru pune botul la toate prostiile, reclama este foarte mult respectata la orice colt de strada gasesti un boschetar cazut in sant sau vezi ca se clatina pe langa masina ta gata gata sa isi gaseasca un frumos asternut pe parbrizul tau! pentru asta e reclama pentru prostii care nu pot intelege aceste lucruri si pentru cei care nu ii pasioneaza ce este la tv asa o ignora si nu isi bat capul...

| BurnInHellSucker a răspuns:

Pai.uite logica reclamelor procesata de mintisoara mea laughing
in primul rand in reclama zice lichide nu apa.de ce? pentru ca bineinteles mintea mica si dilie a romanilor cand aude cuvantul lichid se gandesc instant la beuturaa. concluzia? pe langa ca fac o reclama extrem de buna tuturor "lichidelor" au si un scop extra nobil. pai. daca bei mama 2 l de beutura pe zi (concluzia romanilor) esti permanent beat.si ce e bun in asta? CA NU MAI AVEM NEVOIE DE DRUGS pentru ca asa ne simtim chiar mai binee.
concluzia finala? PRO reclama!
laughing

| C0nflic7 a răspuns:

Daca nu ai bea 2 litri de lichide minim pe zi, tu ce crezi ca s-ar intampla cu tine?(Apa, lapte ceai etc. ...sa nu beti lapte si dupa aceea apa ca e grav)Si sa te intreb ceva,acolo in reclama a spus sa bem cumva combustibil de avioane, sau si de masini daca tot ai scris kerosen.si nu e reclama ba Vanghelie a facut reclama la firme de lichide? la ce dracu a facut. Urina, nu e tot un lichid?, daca tu crezi ca bei asa ceva inseamna ca ai scapat de la 9.Gandeste inainte sa scrii ceva pe acest site, ca rad toti de tine, si te crede un taran nu te supara!