| claudiusto95 a întrebat:

Perioada in care permisul a fost supendat se va scadea din perioada finala? Procesul s-a incheiat cu renuntarea la urmarirea penala! Procesul a durat 10 luni din care am condus 6!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La ce perioada finala te referi? Daca timp de 4 luni permisul a fost la politie atunci nu mai trebuie sa executi o perioada de suspendare a dreptului de a conduce.

| claudiusto95 explică (pentru Ioandelasal):

Permisul este la politie din data de 29.07. 2018. Eu avut dovada fara drept de circulatie 4 luni. Permisul esti inca la politie. Acum s-a terminat dosarul.

| Ioandelasal a răspuns (pentru claudiusto95):

Cred ca ai gresit luna si anul, n-am ajuns inca in 29.07. 2018.
Daca este asa te poti duce sati recuperezi permisul de la politia rutiera, avand drept dovada ordonanta de renuntare la urmarirea penala.

| claudiusto95 explică (pentru Ioandelasal):

Da. E vorba de 2017 cand mi-a fost retinut permisul!