| calina.marinciuc a întrebat:

Permisul de conducere obtinut in Romania mai este valabil in Anglia sau in alte tari unde se conduce  pe invers?

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, este valabil in toate tarile. Te rog sa ne spui si noua in se tari se conduce " pe invers".

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DECE nu intrebi la Politia rutiera, sau unul de pe strada, din trafic?!

| Ben. a răspuns:

Da

| csintalan a răspuns:

... da,... dar pentru o certitudine mai convingatoare pentru politia internationala du-te la ACR si fa si cel international, nu presupune examen, doar cateva harti in plus si putin buget propriu,...

| anonim a răspuns:

Explica ce ai vrut sa spui cu expresia:se conduce pe invers.nu de alta, insa nu ma pot opri din ras. dupa ce revii cu adaugiri, sper ca nu la fel de hilare, iti vom raspunde.big grinbig grinbig grin

| Zoombe3 a răspuns:

Da ai voie oriunde in lume, singurul loc unde nu ai voie, sunt cateva sectoare de drum in Anglia si Franta si daca nu ma insel si Italia unde pentru a putea sofa iti trebuie un permis de conducere special pentru sectorul de drum respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca stau pe ginduri, daca au auzit cum se obtin permisele in Arges.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| cotzobel a răspuns:

Da e valabil...se poate conduce cu permisul eliberat in ro in fiecare tara..nu conteaza daca se conduce "pe invers"big grin

| us3r a răspuns:

E valabilwinking
nu are de ce sa nu fiewinking

| warrius a răspuns:

Invers se conduce si in Japonia, adica pe partea stanga, la ei oricarui strain i se interzice dreptul de a sofa, indiferent daca detine, sau nu permis de conducere, fie el si international