| anonim_4396 a întrebat:

Poate un luptator de talie mondiala cum ar fi:Jackie Chan, Bruce Lee sau Jet Li sa se bata cu un grup de politisti antrenati odata?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Condiția ar fi ca toți polițiștii să fie pensionari sau măcar ramoliți

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De bătut se poate, să învingă este altceva.
Depinde de antrenamentul polițiștilor, miza luptei, pentru ce se bat. Talia mondială în ring nu îți oferă neapărat șanse ma mari în lupta reală,

| Sn4k3 a răspuns:

Invata sa faci diferenta dintre filme-realitate, actori-luptatori (si de talie mondiala laughing )

| johnnny123 a răspuns:

Depinde ce înțelegi prin "grup de polițiști".
Trei polițiști de 55 de ani de la circulație sau zece polițiști de 30 de ani de la SIAS?

În primul caz, poate. În al doilea caz, cu siguranță nu.

Asta pentru că în lumea reală lucrurile nu stau ca în filme, când un karatist se bate cu "un grup" de oameni, dar îl atacă fiecare pe rând.

În lumea reală dacă sar cinci oameni coordonați și pregătiți pe tine, șansele de a-i învinge sunt zero, indiferent cine ești.

| Bizon95 a răspuns:

Bruce Lee... DA
chiar au fost studiouri care au promis bani multi si un rol cui reusea sa il bata, si nu a reusit nici unul

restul sunt NUMAI actori, nu zic, ca nu stiu sa se bata, dar VanDame cica, ca odata a venit in Romania, s-a imbatat nintel, a sarit la bataie si i-a dat un bodyguard doua cazmale (atat de mari avea palmele) ca a lesinat

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

Da-mi o ak47 cu gloante din beslug, apoi sa vina orice mare Karatist, K1 etc. Chiar nu mi-ar fi frica de ei.

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da big grin

| lorena1gianinak a răspuns (pentru anonim_4396):

А Калашников очень хорош в этой ситуации)))

| MagicOneT a răspuns:

Cei 3 nu sunt luptatori de talie mondiala, sunt actori si maestri / cunoscatori ai artelor martiale.
Probabil ar putea sa se "bata" cu un grup de oameni, dar cel mai probabil, n-ar fi foarte spectaculos, nu ca in filme, regizat.