| pitisa a întrebat:

Politia locala iti poate da amenda daca nu te opreste?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de localitate.
La mine in oras, se ocupa doar de amenzile pentru parcare.
In alte municipii, pot da si alte amenzi. In Bistrita de exemplu, am fost oprit de politia locala si amendat pentru ca aveau o taxa pentru accesul autoutilitarelor in centru, de care eu n-am stiut.
Multi politisti de la Politia Locala sunt pensionari de la Politia 'adevarata', si au toate atestarile necesare pentru a interveni in trafic. Daca e vorba de abateri rutiere, te pot retine pana soseste un echipaj de la Politia Rutiera.

| pitisa explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai nu m-a oprit nimeni am intrat pe interzis si ei or trecut prin spatele meu m-au vazut da nu au oprit! Pot sa-ti trimita amenda eu stiu ca trebuie sa te opreasca ca sa-ti de amenda pentru asa ceva ca tu poti sa spui ca nu ai trecut pe acolo!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru pitisa):

Nici nu cred ca te pot amenda ei pentru asta, trebuia sa cheme un echipaj de la rutiera. Deci, n-au cum sa te amendeze in situatia asta.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca nu te opreste nu, doar daca ai parcat ilegal

| GabrielaIoana a răspuns:

Nu iti va da amenda cu siguranta.

| paulthegame a răspuns:

N-as crede

| Mariusflo a răspuns:

Nu îţi va da nicio amendă. Nu te îngrijora!