| Sabin2911 a întrebat:

Politistii au voie sa isi faca PFA? Daca da, cum, in ce caz? Va rog cat mai explicit. Vreau sa dau anul acesta admiterea, dar am o firma (PFA) de prestări servicii arbitraj (sport). Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu au voie, le este interzis aceasta, conform L.360/2002, privind Statutul politistului, cu md. si compl. ulterioare, citez:
ART. 45. (1) Poliţistului îi este interzis:
g) să efectueze, direct sau prin persoane interpuse, activităţi de comerţ ori să participe la administrarea sau conducerea unor societăţi comerciale, cu excepţia calităţii de acţionar;"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu au voie.