| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Populatia lumii e in scadere sau in crestere?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este in crestere! Am trecut deja de 7 miliarde

| RainmakerX a răspuns:

Este in crestere... din pacate.

| Yurisa a răspuns:

Crestere, clar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic că în creștere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In europa este in scadere clara, china/rusia de asemenea e in scadere, India e in crestere, orientul mijlociu crestere/ tariile Africane crestere radicala,
America de sud se mentine cam la fel, in SUA populatia indigena e in scadere, dar din cauza imigrarii din alte tari per general populatia este in crestere (de mentionat in SUA populatia de culoare alba in urmatorii ani o sa devina minoritara)

| Uvox a răspuns:

Creștere.

http://www.worldometers.info

| Quassaar a răspuns:

Din punctul 0 al evolutiei umane populatia este in crestere exponentiala. Deja planeta nu mai are resurse pentru viteza cu care rasa umana se reproduce. In principal tarile sarace si subdezvoltate au cea mai mare crestere a natalitatii. Nivelul de cultura iar este un factor. La noi in Romania cine are cei mai multi copii?big grin

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Quassaar):

Asa e tiganii frate si sa nu uitam oamenii din varful societatii (bogatasii).

| Illuminati2016 a răspuns:

Pai in scadere, deoarece eu nu o sa am copii(JK degeaba nu am eu copii cand in india se nasc 50 de copii pe minut)

| IrinaMihaela15 a răspuns:

În creștere

| AniQueen23 a răspuns:

Este in crestere!