| Maddy_9902 a întrebat:

Pot autoritatile locale sistarea platii salariului de asistent personal pentru un copil incadrat in grad de handicap grav?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal nu pot, daca sunt indeplinite toate conditiile prevazute de L.nr.448/2006. Daca esti nemultumita de vreo hotararea a autoritatii locale pe aceasta linie te poti adresa Directiei generale de Asistenta Sociala si protectia Copilului din judetul tau sau Directiei Generale pentru Persoanele cu Handicap, gasesti datele pe site-ul anph.ro. Numai bine!

1 răspuns:
| Maddy_9902 explică:

Multumesc!