| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Pot avea somaj ca student la facultate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, indemnizatie de somaj se acorda absolventilor de scoli preuniversitare care nu continua studiile si nu se angajeaza la un loc de munca.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ajutorul de șomaj se acordă în anumite condiții unei persoane care și-a pierdut locul de muncă și nu are legătură cu calitatea de student.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba la secretariatul facultatii, ei stiu, noi nu stim.

| Catrice a răspuns:

Se presupune ca nu lucrezi și nu studiezi, deci ești în căutare de loc de munca.

| Frank51 a răspuns:

Poți avea bursă socială.

| dinaprilie a răspuns:

laughing
? bravo

| CassiusAlexander a răspuns:

Poți avea indemnizație de handicap.

| LuluOneMillion a răspuns:

Bursa sociala cum puteai avea si in liceu in caz ca te incadrezi.

| Rei12 a răspuns:

Nu se poate din câte știu