Întrebare recomandată | Nicuneacsa a întrebat:

Pot conduce cu permis de Polonia in Romania?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti conduce, dar va trebui sa-l preschimbi in permis romanesc daca iti stabilesti domiciliul in Romania.

| zilog a răspuns:

Daca te opresti la vama si il arati vamesului el til echivaleaza si gata ai voie 20 zile
apoi mergi la militie le spui ca vrei sa dai traseul in Romania si gata ai voie pe urma ne limitat

| RxTx a răspuns:

Poti sa iti faci permis internațional
Di atunci nu mai e de Romania polonia Grecia rusia
Ci e permis international
Il ttimiti pe ala la o autoritate
Si iti da valabil pama si in america
Gata acum nu te mai freaca nimeni la melodie ca e de Spania si nu le place la.moldoveni
Ca acum este permis international de conducere
Costa cam 400 lei maxim

| goguPatent a răspuns:

Normal ca poți

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca sunt aceleasi legi de circulatie in toate tarile din uniunea europeana, deci si permisele si alte acte, diplome. Daca ai acte in poloneza vor trebui traduse macar in engleza sa le inteleaga romanii.