| LanguageMaster a întrebat:

Pot după un an să renunț la facultate şi să dau admiterea la alta?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa faci ce vrei, nu iti cere nimeni socoteala doar ca daca facultatea la care renunti este la stat (adica nu platesti), la facultatea la care te vei duce mai tarziu trebuie sa platesti primul an pentru ca statul iti asigura doar un ciclu de studii gratuit.

| presus a răspuns:

Se poate.

| xCeline a răspuns:

Da, poti.

| LanguageMaster explică (pentru xCeline):

Când pot merge la secretariat să-mi scot dosarul?

| vocea a răspuns (pentru LanguageMaster):

Anunti inainte de incheierea semestrului ca vrei sa te muti ca ei sa iti pregateasca dosarul din timp.

| xCeline a răspuns (pentru LanguageMaster):

Depinde de facultate, nu stiu sa-ti spun exact cand dar poti intreba la secretariat si iti vor spune. Daca nu iti dau dosarul cand il soliciti tu poti face copii dupa actele de le ai la dosar ca sa la duci la facultatea unde vrei sa te inscrii, iar cand iti poti retrage dosarul le duci in original.

| andreeatudor a răspuns:

Buna seara, da se poate o seara faina.

| Emy962 a răspuns:

Poti sa te retragi oricand. Daca bine imi amintesc, faci o cerere dupa care iti elibereaza dosarul pe loc. happy