| anonim_4396 a întrebat:

Pot face o reclamatie la protectia consumatorului pentru un serviciu daca am primit de la acea firma doar o factura fiscala?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inainte de a face reclamatie solicita firmei sa repare strcaciunile produse sau sa-ti achite costul reparatiilor la un alt atelier. Daca nu o fac intr-un termen rezonabil (cca 3-5 zile) sau nu o fac deloc atunci poti sa-i reclami.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Da stiu m-am documentar despre ce trebuie sa fac dar vreau sa ma informez cum trebuie in caz ca (sper sa nu) nu vor sa imi repare laptopul

| darrio2007 a răspuns:

Da.Factura arata ca ai avut de a face cu acea firma.Depinde si la ce servicii te referi.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

De reparatie pentru laptop...am dus laptopul sa il curete si l-au stricat

| StefanKogut a răspuns:

Da.