| matei1234 a întrebat:

Pot fi acuzat de distribuire de pornografie infantila? Dacă am pus o poza cu o fata in sutien pe Ask.fm, mama ei a zis ca face plangere si s-ar putea sa fiu acuzat nu stiu.sunt minor

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus, daca este numai atat, nu poti fi acuzat de pornografie infantila dar poti fi dat in judecata, pe cale civila, pentru afectarea dreptului la propria imagine.

| doctorandus a răspuns:

Daca are slip si sutien, nu e pornografie. La plaja poate sta foarte bine in slip si sutien si nu mai zice nimeni ca ar fi rusinos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poti fi acuzat, chiar daca esti minor. Avem categorie pentru intrebari de legislatie, nu la Dragoste si sex.