| Udrescu_Gheorghe_1998 a întrebat:

Pot iei din tara daca am semnatura ambilor parinti fara o persoana majora?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti iesi cu declaratia autentica a ambilor parinti, in care isi dau acordul si indica un insotitor major, fara insotitor nu se permite iesirea.
Insotitorul major poate fi si personalul de bord de pe avion sau tren ori soferul masinii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara insotitor nu poti

| gelu1970 a răspuns:

Cand spui semnatura te referi la o imputernicire facuta la notar, sau la o hartie facuta de mana?
asta din urma nu iti serveste la nimic.
imputernicirea notarului trebuie sa specifice numele celui ce te insoteste si tarile ce le vei tranzita.

| maria14142 a răspuns:

Da; cu un insotitor; asta depinde si pe unde iesi!