| slow0 a întrebat:

Pot intrerupe abonamentul la Vodafone? Ce se intampla daca refuz sa-l mai platesc?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Se tin de tine pana isi recupereaza banii. Va trebui sa platesti o anumita suma pentru a rezilia contractul.

http://forum.softpedia.com/......-vodafone/

Poti contacta un avocat si sa discuti nelamuririle tale telefonic. Partea buna e ca daca unul refuza mai sunt destui in lista. Cauta pe google numar telefon avocati baroul (judetul/ localitatea)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Il poti intrerupe daca platesti in avans sau daca ai clauza de reziliere in contract. daca nu il platesti se ajunge pana la executare silita.

sa stii ca nu esti primul care se gandeste sa traga teapa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă doreşti rezilierea Contractului ÎNAINTE de expirarea termenului MINIM ( bănuiesc că este un Contract pe minim 2 ani ), atunci TREBUIE să PLĂTEŞTI contravaloarea abonamentului pe lunile rămase = "taxă de reziliere anticipată"!

Vezi mai multe detalii în Contractul pe care-l ai, în secţiunea "Rezilierea Contractului"...

Preferabil ca Cererea de renunţare la abonament prin denunţare unilaterală să o transmiţi în SCRIS, prin Poştă ( scrisoare recomandată cu Confirmare de primire )!

Asta pentru a putea demonstra respectarea termenului de preaviz de 30 de zile ( care se scurg de la data la care au primit Cererea ta, dată menţionată pe Confirmarea de primire care se întoarce la tine )!

Astfel că, la cel puţin 30 de zile după acea dată, va înceta Contractul DACĂ plăteşti contravaloarea pe lunile rămase!

Toate cele bune.