| fabian12345326 a întrebat:

Pot lua de la medicul de familie mai mult se doua scutiri pe luna?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu cred.

| Mosotti a răspuns:

Nu stiu, dar poti lua una mai lunga daca il cunosti. Ca peste doctor nu se baga nimeni, asa considera si punct, nici alti medici nu se baga, damite profii care nu au 2 minute de medicina. Si oricum discuta cu el.

Imi dadea des medicu scutire de la sport dar prin 1992-1993 cand eram clasa 9-a, profu de sport s-a suparat si a vrut sa vb cu medicu banuindu-ma de falsificare scutiri, ala i-a zis "nene, cand oi face tu medicina 11 ani sa te bagi, pana atunci gura, eu asa am considerat ca nu poate face sport si punct". Punea el un motiv medical, ca urca tensiunea, ca urca glicemia, ca am ceva la coloana chiar daca nu se vede la radiografie, chestii.
Evident ca puteam sa fac sport, dar nu conteaza, il stiam pe medic. Profu avea dreptate, dar aia e.

| Donsavas a răspuns:

Depinde de medic dacă accepta.