| turneanu12 a întrebat:

Pot pleca din italia spre romania cu avionul? Am 17 ani si vreau sa stiu daca imi trebuie insotitor cv. cu masina pot pleca fara nicio problema dar e drumul lung... deci pot sa plec ij romania cu avionul neinsotit spre romania am 17 ani! Fundawinking

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa pleci, la intrarea in Romania n-ai nevoie de declaratia parintilor sau insotitor major, de acestea ai nevoie doar la iesirea din Romania.

| shainitainii a răspuns:

Din cate stiu, da. Dar cred trebuie parintii sa isi dea acordul pentru ca esti minor...