| karma123 a întrebat:

Pot pleca în Anglia daca am 16+? Fara părinți doar cu verii care au 22+

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti pleca doar daca parintii dau o declaratie notariala autentica, prin care isi dau acordul sa pleci in Anglia si indica drept insotitor major pe unul dintre verii tai.

| Lukasssz a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani pentru a pleca in strainatate(fara acordul parintilor)

| 1234568807 a răspuns:

Nu cred, trebuie sa ai cel putin 18 ani, daca esti minor nu se poate

| MateiDavidRo a răspuns:

Dacă părinții îți fac tutela pe ei, da. Doar ca acum, cu pandemia și cum Mare Britanie nu mai e în EU, e mult mai greu.

| 1234568807 a răspuns (pentru MateiDavidRo):

Poate au verii lui de munca acolo si il cheama si pe el, dar fiind minor nu stiu daca poate sa se duca