| Bariel a întrebat:

Pot sa dau la 18 ani direct de A2? Eu am condus un 125 pe drum de tara si sincer m-am plictisit.Am zis ca daca e posibil sa dau direct de A2 sa-mi iau un motor de minim 450. Toti apropiatii imi spun ca e sinucidere curata ca incepator sa ti iei asa motor, dar eu tot am de gand sa o fac. Asa ca va intreb pe voi daca se afla careva care si-a luat motor mare ca incepator, sunt destul de puternic deci greutatea nu ar fi o problema

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG 195/2002, rep. in 2006, cu md. si compl. ulterioare, categoria A2 se poate obtine de la 18 ani si nu este nevoie sa fi avut anterior categoriile AM sau A1 (care se pot obtine de la 16 ani).

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti direct A mai bine asa, in viitor cumperi motor mai puternic fara sa dai din nou scoala

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți da A2 la 18 ani