| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Poti fi amendat daca nu ai facut recensamantul online? Nu sunt de loc la curent cu stirile... asa ca nici n-am stiut cand s-a facut( tocmai ce am aflat acum cateva zile). Sunt obligat sa-l fac? Mai e vreo alta modalitate de a-l face? Daca da, unde si pana cand? Problema ar mai fi si ca sunt mult prea ocupat pentru a umbla pe drumuri...

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt destui care nu au facut recesamantul online.Sau au completat gresit datele.
Va veni recenzorul la tine acasa cu o tableta pentru coletarea datelor.NU dureaza mai mult de 10-15 minute.
Sa ai la indemana cartea de identitate, sa stii cam ce suprafata are locunta...
Esti obligat sa participi la recesamnt, asfel iti iei amenda.
Parca pana pe 27 iulie iti vin renzorii acasa

| Brizbriz a răspuns:

Sunt foarte multi (cam jumatate) care nu au facut recensamantul on-line... corect, deci acum trebuie sa il faca fizic, si mai multi care nu l-au facut deloc, din diverse motive (lene, lipsa device cu internet, etc.)

amendat poti sa fi numai daca nu il faci deloc, deloc

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, nu poți fi amendat. Era la alegere recensământul online, îl făceai doar dacă voiai.
Vor veni cel mai probabil ei la adresa ta de domiciliu.

| haileewatson a răspuns:

Va veni la usa ta recenzorul in perioada urmatoare. Daca il refuzi o sa fii amendat

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru haileewatson):

Si daca nu ma gaseste acasa? Ma amendeaza?

| Gândesclarece a răspuns:

Nici eu nu l am făcut pentru că n am avut chef, au venit la adresa mea și n am răspuns de atunci nu sa m ai întâmplat nimic.