| Arthiom a întrebat:

Presupun ca stiti cu totii ce e pirateria de filme/seriale. Dar am si eu o nelamurire, sa zicem ca vad la tv un film, protejat de drepturi de autor evident, cu tot tacamul, in fine, si ce te faci ca al meu smart tv are functie de inregistrare. Daca eu inregistrez filmul ala sa il vad mai tarziu, eventual mai chem si pe cineva, aia nu se cheama tot piraterie? laughing E ilegala copierea, distribuirea, sau monetizarea/vanzarea filmelor. Din moment ce televizorul practic copie filmul in memoria interna sau externa, depinde ce vreau eu, nu e tot piraterie?

Răspuns Câştigător
| MedionTcO a răspuns:

Avand in vedere ca tu il tii in memoria interna a televizorului si nu il pui pe cd-uri si il vinzi, nu este nimic ilegal. De asta s-a inventat inregistrarea. Ca sa poti viziona un film cand doresti.

4 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Pai nu este piraterie. acel fisier inregistrat nu il poti vedea decat pe modelul acela de tv, s-au de acceasi firma.

daca vei baga acel stick, s-au hdd. pe care ai inregistrat. tu nu il poti vedea in calculator acel film

| Arthiom explică:

Ok domnilor, s-a facut lumina laughing

| MedionTcO a răspuns:

Nu. Pirateria inseamna sa faci bani de pe urma companiilor cu drept de autor.

| Arthiom explică (pentru MedionTcO):

Ok deci nu e piraterie, dar din cate stiu e ilegala si copierea filmelor.

| MedionTcO a răspuns (pentru Arthiom):

Avand in vedere ca tu il tii in memoria interna a televizorului si nu il pui pe cd-uri si il vinzi, nu este nimic ilegal. De asta s-a inventat inregistrarea. Ca sa poti viziona un film cand doresti.