| anonimul0alaa a întrebat:

Prietena mea are 15 ani (si eu sunt major) o pot lua cu mine în Olanda (acolo locuiesc eu) fara acordul parintilor ei si fara sa am probleme cu politia?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o poti lua, fara acordul perintilor si desemnarea ta ca insotitor major nu o lasa sa treaca granita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici nu trece granita fara acordul ambilor parinti

| Zuzu1991 a răspuns:

Nope, si crede-ma ca am vazut la televizor cum pesti au incercat sa duca minore sa se prostitueze in Italia si nu au reusit

Răspuns utilizator avertizat
| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonimul0alaa):

Dude, sari in sus la o chestie care nu era la obiect

ti-am spus ca unii cu mult mai multe resurse decat tine nu au reusit

nu ti-am sugerat in nici un fel sa o duci la prostitutie

| VanillaQ a răspuns:

Nu poate iesi din tara fara acordul parintilor.