| burp a întrebat:

Principele Radu Duda are vreo sansa la alegerile prezidentiale? Daca da, de de, daca nu, de ce?

Răspuns Câştigător
| cristi a răspuns:

Nu cred ca are vreo sansa reala, deoarece nu este cunoscut si nu este o persoana publica desi ar fi unul care ar putea schimba ceva in bine, dar din pacate oamenii ii aleg pe cei care se gandesc doar la interesul propriu care le promit marea cu sarea si care tin discursuri populiste si demagogice

17 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu. Pentru ca nu e suficient de cunoscut, nu are niciun partid puternic in spate, nu are nici banii necesari, in plus mai are si o mare parte din presa impotriva lui. Opriti-va pe strada oriunde in tara si uitati-va o clipa in jur. Toti cei pe care ii vedeti au drept de vot, votul tau nu este cu nimic mai important decat al fiecaruia dintre ei.

regis
| regis a răspuns:

@valimocanu05 - cetateanul Radu Duda nu are mari realizari, chiar daca ne-a reprezentat cu cinste prin Italia, Franta si SUA cu ocazia unor proiecte ca Europa Regiunilor sau Turneul Prieteniei. Nici eu nu cred ca este solutia de care Romania are nevoie; cu toate acestea ma bucur ca macar in primul tur nu voi fi nevoit sa votez cu cei care au avut mari nerealizari.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Pentru sleepersev: ma uimesti! Care pregatire, studii, etc?
Este un actoras, nici macar unul de prima mana, care a intrat prin casatorie in casa regala. Daca ai tu cunostinte despre ceva mari realizari ale cetateanului Radu Duda, lumineaza-ne si pe noi! Iar ca sa raspund la intrebare, nu cred sa obtina nici macar 10%. Asta nu inseamna ca clasa politica actuala nu ar trebui improspatata, dar nu-l vad pe DUDA ca pe o solutie viabila.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Pentru regis: Prietene, Hagi, Nadia, sau Ilie Nastase, sunt doar cateva nume care ne-au reprezentat cu MARE cinste. Asta nu inseamna ca sunt buni de presedinte. Lista este enorma, diferenta o fac cei care chiar isi vad lungul nasului. P. S. Mi-a placut raspunsul tau si l-am votat ca atare. P.S.2 Faptul ca nu sunt intotdeauna de acord cu tine, nu inseamna ca nu apreciez puncetele tale de vederelaughing

cristian
| cristian a răspuns:

Intr-o tara saraca un principe nu are sanse in alegeri.
Atata vreme cat motoarele economiei nu mai duduie, Duda viseaza cu ochii deschisi si se imbata cu vise.
El ar trebui sa revina la realitate dar are obligatii la liberali pentru retrocedarile facute in favoarea casei regale.

cristian
| cristian a răspuns:

Prin incuscrirea cu un rege fara coroana domnul Duda a devenit alteta regala.
Daca castiga alegerile prezidentiale cum trebuie sa ne adresam?(domnule presedinte, alteta sa, sir)

| remus a răspuns:

vreti nu vreti... albinele inclusiv trintorii traiesc alaturi de REGINA, este foarte buna mierea, PRINCIPELE RADU VA FI PRESEDINTE... tineti minte.

daniela
| daniela a răspuns:

Nu. El ca persoana publica nu prea spune nimic.

| Zoombe3 a răspuns:

Nu, pentrru ca nu l-ar vota nimeni!

| malecsia a răspuns:

Eu nu l-as vota pentru ca mi se pare un om fals si foarte plin de sine. Nu am nimic impotriva monarhiei, dar oricum a declarat foarte clar ca nu doreste restaurarea monarhiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai oameni buni, ma crucesc in fata atator ignoranti. Fratilor, mai cititi carti, documentati-va inainte de a va da cu parerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici o sansa. Romania are nevoie de o mana forte nu de imagine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eau am mai spus, l-am privit si parerea me este ca Duda e un papagal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da...Am auzit multe persoane care ar vota cu el...Chiar nu m-as mira sincer...Si eu cred ca l-as vota...Cu altul n-am cu cine...Decat sa-l votez pe Basescu... un om fara scrupule, un betiv, mai bine un om diplomat ca Radu Duda

| sleepersev a răspuns:

Din pacate pentru el...nimeni nu vrea monarhia sau un reprezentant al ei la putere. Totusi, avand in vedere pregatirea lui, studii, experienta etc, probabil ca ar fi cel mai potrivit pentru acest post. Oricum mai bun decat marinarul asta hodorogit care face pe presedintele in administratia asta, sau un tariceanu sau un geoana

| sleepersev a răspuns:

Pentru malecsia: nu poti sa te iei dupa ce declaratii fac, pentru ca daca se razgandesc si fac pe dos nu mai ai ce sa faci... Uite-te la basescu. De cate ori nu a zis ca o sa faca alegeri anticipate? si multe altele.