| Pro4K a întrebat:

Probabil va iesi usr plus sau pnl. Cu cine veti vota voi?
Si de ce?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu fiecare in tara lui

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vor iesi toate ca nu e ca la prezidențiale unde castiga x sau y. Conteaza doar nr de voturi. Si psd ca lua cele mai mult. Apoi PNL si apoi usr. Voi vota cu usr plus. Promit ceva nou, sa vedem ce iese, trebuie sa le dam o sansa.

| aXy99 a răspuns:

Eu cred ca acesta va fi clasamentul:
1.PNL
2.PSD
3.USR+PLUS

Voi vota cu USR+PLUS pentru ca sunt satul de corupti.

| gabicoo a răspuns:

Nu merg la vot! Nu am cu cine!
PSD nu votez, iar de PNL (PDL) nici nu poate fi vorba (din motivele expuse mai sus). USR e un fel de PPDD (nu are substantă-e un fel de balon de săpun), iar cu Cioloș sunt lămurit de ce a fost în stare în perioada în care a fost premier.
!

| aXy99 a răspuns (pentru gabicoo):

Ia spune-mi si mie ce te asteptai sa faca in alea cateva luni cat a fost premier fara sa aiba sustinere. Ce a facut gresit? Sau ce nu a facut si voiai sa faca? Daca nu votezi, e ca si cum ai vota cu PSD-ul.

| suntserios a răspuns (pentru gabicoo):

Probabil e prima data din 89 pana in prezent cand se ofera o varianta politica diferita prin candidatura urs plus. Dar daca tu preferi aceeasi atitudine de cacao din 2016 cand toti se pisau pe el de vot si psd a defilat cu 45%... Sa nu te plângi peste 1 2 ani.

Sunt foarte curiosi astia de v ati lamurit cu Cioloș. Ce era sa faca un guvern independent fara sustinere politica intr-un an de zile?

| Plato a răspuns:

Votez Alianta 2020 USR+plus, pentru ca vreau o Românie europeană, fara coruptie, fara hotie, fara Rusia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu psd

| Kevinn2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbești serios?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kevinn2000):

Foarte

| aXy99 a răspuns (pentru Kevinn2000):

Te bati cu morile de vant.

| Kevinn2000 a răspuns (pentru aXy99):

La ce te referi mai exact?

| Sunshine123 a răspuns:

Voi vota cu oricine altcineva care nu se numeste PSD. PNL-ul mi-a lasat o impresie placuta datorita faptul ca ei si-au strans propriul gunoi dupa meeting-urile lor fata de PSD care au lasat gunoaiele peste tot si au plecat mai departe. Poate ca nu a fost cine stie ce initiativa faza aceasta cu stransul gunoiului insa gesturile mici fac diferenta.

| Plato a răspuns (pentru Sunshine123):

Stai o secunda. PSD nu e singura ciuma!
Ciuma rosie e PSD, alde, pru, pro Romania, udmr. Cu niciuna din astea nu trebuie sa votezi.

| gabicoo a răspuns (pentru Sunshine123):

Zici de gunoaiele din PSD! Să fim corecți până la capăt și să vorbim și despre alte gunoaie politice.
PNL-ul a lăsat, în urmă, la Suceava cele mai mari gunoaie : Ion Lungu (primar din 2004 fără întrerupere) și Gheorghe Flutur.
Orașul Suceava arată groaznic după 15 ani de administrație PNL: gunoaie pe străzi, gropi în asfalt, mirosuri insuportabile care vin de la stația de epurare și de la platforma temporară de depozitare a gunoiului menajer.
În timp ce voi vreți să scăpați de ciuma roșie noi așteptăm să fim eliberați de ciuma portocalie!