| 334499 a întrebat:

Problema sta in felul urmator: Sunt angajat cu contract de munca pe 3 luni si sunt in prima luna de lucru si m-am imbolnavit grav.Am dreptul la concediu medical? Ce implica un concediu medical daca eu sunt platit la prestatie si sunt la jumatate de norma.

2 răspunsuri:
| 334499 explică:

Asta e nivelul aici, din pacate.mai mult nu o sa puteti niciodata

| allenne a răspuns:

Doar pentru faptul ca esti angajat cu "acte in regula" platesti bani la stat(diferenta dintre brut si net) deci ai tot dreptul la concediu. Iar ca banuti vei lua doar 75% din partea fixa