| Ford a întrebat:

Profesorii au voie sa dea note pe teme nefacute?

23 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Normal ca au! La mine in clasa, profesorul da nota la 3 teme neefectuate. Acum depinde si daca l-a intrebat ceva pe cel cu tema nefacuta si el nu a stiut sa raspunda!

| Ana a răspuns:

Da, au voie

| yumeee a răspuns:

Bineînţeles.

| Tweetymrrr a răspuns:

Ei asa faclaughing). Nu ar trebui sa-ti puna 5 la prima tema nefacutawinking. Noua profa ne pune data si a doua oara vine 3-ul. Deci se presupune ca au voie...

| Lili_4370 a răspuns:

Conform noilor standarde, un profesor ar trebui sa noteze munca unui elev. Este ilogic sa noteze lipsa muncii unui elev. Ti-ai facut tema, iti noteaza munca cu o nota. Nu ai facut-o, poti primi o pedeapsa, de exemplu sa ti se dubleze cantitatea de "tema" pentru ora urmatoare. Sa iei 4 pe o tema nefacuta este o tampenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lili... datoria elevului este sa-si faca tema! nu este munca voluntara ca sa ti-o rasplateasca neaparat=> spun numa` prostii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E modul lui de a controla daca ai fost atent la ore si daca ai inteles. daca nu, puteai intreba.nu ti-ai facut tema? nici macar nu ai incercat? asta e. 1

| AnaEindragostita a răspuns:

Profii au voie sa dea oricand note

| Deniisze a răspuns:

LA noi la temele nefacute scade cate un punct la lucrare.
Unul pe tema!
Si nu face asa decat la matematica...
La restu...Mai bagam noi cate o scuza si se rezolva laughing

| Enma a răspuns:

Bai retardatule cei cu intrebarile astea pe tine tuh esti ala de i-a spus la o fetita de cls a 4 a ca cica desteapto se desparte desteapt-o bai analfabetule ia desparte cuv in silabe nu era niciun pronume acolo vai de mama ta mai nou ti-am vazut si notele...

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Nu neaparat. Poate sa iti dea nota ascultandute si pentru ca nu ti-ai fc tema sa iti scada...sau pur si simplu sa iti controleze tema si sa te penalizeze ca nu ti-ai facut-o iti pune nota pe tema+activitate(adica daca raspunzi in clasa). Dar oricum profesorii nici nu au voie sa dea teme, deci nu prea e normal sa fc asa ceva!straight face:*Bafta!

| AndyDeiu a răspuns:

Da... n-ai facut tema iti baga un 2! In catalog(arma profesorului)

| gabi45 a răspuns:

Da

| Danyel2002 a răspuns:

Din păcate, în țara asta de rahat se poate... Urăsc România! rolling on the floor)

| Stelistul a răspuns:

Da, la 3 teme nefacute nota 3.

| Heii a răspuns:

Da...Noua ne da la3 sau 5 nefacute.
La romana la prima nefacuta ne da 2.

| Trump147 a răspuns:

Logic... la mine la 2 teme imi pune 2. sau daca e profesorul nervos la o singura tema imi pune 2 sau 3
cel mai bine e sa-ti faci si tu un sfert sau jumatate de tema. pe mine mereu ma iarta cand fac asa.
iar daca ai noroc cand nu-ti faci deloc tema poate scapi...

| JustBeEvil a răspuns:

Da.de exemplu...la noi... daca avem 3 teme nefacuta ne da trei

| DariusB a răspuns:

Da, bineinteles.

| DanielDavid a răspuns:

Deloc chiar ilegal. Intrati acum pe :Au voe profesori sa dea nota pe tema de acasa? Legea. Daca vreti mai multe detalii "contactati-ma vasiledaniel2001@yahoo.ro

| Stefan_Paneci_1989 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=jKAAXqDkD2A&feature=plcp Aici este dovada k nu ai voie sa ne dea note pentru tema pentru acasa.:)

| uriel a răspuns:

Acum... sa fim seriosi, daca profesorul nu ar pedepsi lenea elevului prin acordarea de note proaste, cine si-ar mai face acele teme? iar daca nu le-ar face cum pot spune ca, intr-adevar, au inteles si ca nu vor injura profesorul cu pricina atunci cand vor pica examenele? big grin

| bellatrix28 a răspuns:

NU! Legea INTERZICE nota pentru tema de acasa!
http://www.youtube.com/watch?v=jKAAXqDkD2A&feature=player_embedded