| anonim_4396 a întrebat:

Promiscuitatea persoanei necăsătorite se pedepsește prin lege?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

In nici o tara democratica (inclusiv in Romania) nu exista nici o lege care sa limiteze numarul de parteneri pe care-i poate avea cineva.

12 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu.

| minrest a răspuns:

Sub nici o forma. Nu vad nici de ce i-am spune promiscuitate.

| johnnny123 a răspuns:

"Promiscuitate" poate insemna foarte multe lucruri. Atata timp cat "promiscuitatea" nu include fapte ilegale, evident ca nu se pedepseste.

Tu ce intelegi prin "promiscuitate"?

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Umblat cu mai mulți parteneri/partenere fără a cere bani sau bunuri prin prestări de servicii sexuale, în schimb să-și petreacă timpul frumos împreună în oraș, la mare/munte, fără alte obligații sau cereri în căsătorie, gelozii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multe* partenere

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu pot sa cred ca ai intrebat asa ceva in secolul 21

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce vrei sa spui?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adica e ceva normal si legal ca sa te poti culca cu oricine dupa placul tau in special daca esti necasatorita dar si daca esti casatorita atat timp cat nu afla sotul. De fapt hai ca mai sunt state radicaliste- islamice unde poate le e interzis femeiilor sa se culce cu unu si altul inainte de casatorie.
Promiscuitatea nu a fost niciodata interzisa

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

M-am lămurit, mersi.

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

In nici o tara democratica (inclusiv in Romania) nu exista nici o lege care sa limiteze numarul de parteneri pe care-i poate avea cineva.

| Lukasssz a răspuns:

Normal ca nu.