| ƳourMind a întrebat:

"Prostii mor pentru ideile celor destepti"
Sunteti de acord?

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Da-o-ncoa.

11 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu sunt, dacă te uiți la noi în România, în ziua de azi este exact invers... deștepții mor din cauza ideilor celor proști! Vezi parlamentul românie.

| ƳourMind explică (pentru Azµre):

Odata ce corup atata lume eu i-as considera ca fiind destepti.

| Azµre a răspuns (pentru ƳourMind):

între ghilimele, că nu sunt stai liniștit, sunt șmecheri până la un punct

| zurick a răspuns:

Din invidie da.
Dar vezi tu o persoana desteapta n-ar trebui sa starneasca invidia celorlalti.
Pa, pa.

| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde de situatie.

| Wehrmacht a răspuns:

In trecut desteptii mureau din cauza ideilor unor prosti.
Acum cred ca prostii sufera/mor din cauza "smecherilor".
Cei batrani/cei cu handicapuri...etc ies din discutie.

| Northern a răspuns:

NU.

| MisFit20 a răspuns:

Prostii cu mor cu sensul de sunt pusi pe liber, in favoarea celor destepti. Eu asa interpretez afirmatia, Si nu, nu sunt de acord, pentru ca prostia primeaza in spatiul carpao-danubiano-pontic.

| ƳourMind explică:

Multumesc pentru raspunsuri..Care vrea funda sa-mi zica.

| ƳourMind explică (pentru Wehrmacht):

Primul venit, primul servit laughing

| Wehrmacht a răspuns (pentru ƳourMind):

Da-o-ncoa.

| Faruece a răspuns:

Nu toti prostii. Uneori si desteptii mor pentru ideile prostilor.E un ciclu vicios