| Draguțà_Petrutza_1998 a întrebat:

Pt pretestare la scoala de șoferi chiar este necesar sa o dai?

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ce pretestare?
Nu am auzit de asa ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

La ce fel de "prestare" te referi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, majoritatea scolilor nu iti dau dosarul daca nu iei acesta testare

| Alexuţ02 a răspuns:

Nici nu trebuie să te duci la orele de legislație dacă nu vrei.
Despre pretestare depinde de școală, sunt unele care te lasă n lumea ta, dacă vrei să te duci, te duci, dacă nu vrei, nu te duci și gata iar altele care vor să fie sigure că elevii sunt pregătiți, nimeni nu mai face totul ca la carte n ziua de azi, așa că.

| Geomire a răspuns:

Da, este necesar.

| Bogdan_STi_1993 a răspuns:

Dacă te referi la testul care il dai cand termini orele de legislatie, da