Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Pun si eu o intrebare mai ciudata. As vrea sa stiu daca spray-ul cu piper expirat mai e bun de ceva. Si e ilegal daca il folosesc pentru auto-aparare? Ce altceva pentru autoaparare imi mai recomandati? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| JulyStorm a răspuns:

N-am idee, dar ca fata ti se permit oricum mai multe decat i se permit unui barbat. In principiu, n-or sa te perchezitioneze decat daca au motiv. Daca se gaseste asura ta un spray paralizant, faci ochii mari, bati din gene si spui ca e pentru protectie.
Alea cu electrosocuri... au nevoie de putin timp sa se incarce si am impresia ca piuie. Are ala timp sa te pocneasca pana apuci sa il pui pe el, + ca mi se pare ca tb sa faca si contact cu pielea. Pe deasupra, mai sunt si scumpe.
Eu de spray-ul asta iti spuneam: http://www.okazii.ro/autoaparare-spray-paralizant/spray-nato-cs-a122498963
Crede-ma ca sunt crunte. Dar in caz de ceva, ai mare grija sa nu-ti bata vantul din fata, ca sigur ajungi pe la spital. :))

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce e cu link-ul asta. Mars d'aici.

| JulyStorm a răspuns:

Spray-ul cu piper este fix egal cu zero! Mai rau il enervezi. Daca vrei un spray bun, cumpara-ti unul cu gaz paralizant. Gasesti pe okazii, sau prin magazinele cu articole de vanatoare si pescuit. Crede-ma ca daca i-ai dat spray din ala in ochi, o sa urle si maica-sa, de acasa.

| anonim_4396 explică (pentru JulyStorm):

Merci pentru raspuns. Deci nu e bun spray-ul ala. Oricum nu-mi puneam prea mare baza in el.
Oare aparatele cu electrosocuri or fi legale?

| hinatakaname a răspuns (pentru JulyStorm):

Mi-a placut expresia de final.laughing

| anonim_4396 explică (pentru JulyStorm):

Multam fain. big grin

| JulyStorm a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am idee, dar ca fata ti se permit oricum mai multe decat i se permit unui barbat. In principiu, n-or sa te perchezitioneze decat daca au motiv. Daca se gaseste asura ta un spray paralizant, faci ochii mari, bati din gene si spui ca e pentru protectie.
Alea cu electrosocuri... au nevoie de putin timp sa se incarce si am impresia ca piuie. Are ala timp sa te pocneasca pana apuci sa il pui pe el, + ca mi se pare ca tb sa faca si contact cu pielea. Pe deasupra, mai sunt si scumpe.
Eu de spray-ul asta iti spuneam: http://www.okazii.ro/autoaparare-spray-paralizant/spray-nato-cs-a122498963
Crede-ma ca sunt crunte. Dar in caz de ceva, ai mare grija sa nu-ti bata vantul din fata, ca sigur ajungi pe la spital. :))