| anonim_4396 a întrebat:

Realizez că am fost filmată cu telefonul în timpul unui act sexual cu respectivul partener fără să știu apoi s-au făcut poze cu mine din acea filmare și altcineva le-a trimis în privat la mine pe Instagram(un amic de al lui cred)(pozele alea nu erau editate cum as fi crezut!)după ce am încheiat prietenia cu beneficii din neînțelegere și incompatibilitate. Asta cum raportez la poliție?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Legea hartuirii sexuale si psihologice https://lege5.ro/......odul-penal

52 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Le dai conversația de pe Instagram de la cel care ai primit pozele și poliția va face investigații mai departe. Le spui ce s-a întâmplat și pui plângere atât pentru fostul tau iubit cât și prietenul lui care au complotat la acest "eveniment".

| anonim_4396 explică (pentru MihaelaDart):

Nu ii cunosc prietenul decât contul de Instagram. La iubit îi am numărul de telefon, l-am sunat sa îi spun două vorbe și mi-a închis. I-am dat mesaje pe Instagram, niciun răspuns. Nici nu știu la ce să mă aștept, să nu pic eu de vinovată și el să iasă nevinovat.

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca faci plângere la poliție, ei știu să găsească persoana respectivă. Când sunt astfel de cazuri de hartuiri prin foto-video intime, Facebook ori Instagram cât și operatorii de telefonie mobila dau toate datele persoanelor care fac astfel de probleme.

| anonim_4396 explică (pentru MihaelaDart):

Există șansa ca el să sucească mințile polițiștilor cu minciuni chiar dacă aduc toate dovezile ca el să iasă nevinovat și să ajung eu la închisoare?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poti face o reclamatie, daca stii cine e, si ai dovezi care sa-l incrimineze tipul va fi sanctionat. Dar daca pozele au ajuns pe net pe siteuri publice. nu le vei mai putea sterge prea usor. Internetul e plin de poze de genu Ajunge sa dai o cautate la "exposed amateur" si te vei lamuri.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am apucat sa înregistrez apelul vocal de pe WhatsApp. În rest,știu cine e, Nr de tel., pozele le am, printscreen-uri la contul de Instagram, la ce ora am avut conversația pe WhatsApp (printscreen) plus ce am trăit la locul respectiv și ce mi-a spus vinovatul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poate că am lămurit problema cu vinovatul cum că nu ar fi pus nicăieri pozele sau filmările, însă tot am suspiciuni. Să îmi chem și un avocat?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stai puțin, mai nou se pot încărca filmări pe site-urile "deocheate" precum un clip pe YouTube? Aaaoleeeuuuu!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bineinteles, oricine poate incarca pe net clipuri sau poze. Multe fete nici nu stiu ca figureaza pe siteuri "deocheate". Unele au cateva poze, altele au albume cu sutele. Pe net apar la tagurile "websl#t ", exposed, hidden cam. etc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu pot să cred că s-a ajuns și la asta cu xxx-ul. Nici nu știu ce să fac, dacă o să mai trăiesc o viață normală sau voi fi bântuită de așa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar le-ai gasit si pe net public? Poate nu-l vor posta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt mii și mii de site-uri. Poate fi oriunde filmarea/pot fi oriunde pozele! E ca și când aș căuta acul în carul cu fân!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Relax, Si daca am presupune ca au ajuns nu devin chiar asa celebre incat sa afle prietenii tai.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Prietenii ăia extrem de puțini.
Mă refer la cei necunoscuți, poate chiar cei / cele de pe străzi, să mă privească într-un mod urât, să mă arate cu degetul...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ai cum sa ajungi atat de populara. Da e vorba de o singura filmare sau mai multe?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Una de durată mai lungă cred. Vinovatul știe mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu esti nici prima, nici ultima. Daca apar pe net, poti face reclamatie pe site si vor fi sterse.
De ce claritate video erau, (pixeli)?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De smartphone destul de performant.

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista "sa succeasca mintile" politistilor, nu sunt atat de naivi si prosti sa pice in farmecele unor astfel de psihopati. Cand este vorba de interogatoriu si investitii, politia isi face treaba si astfel ca vinovatii intra dupa gratii. Tu nu ai de ce sa intri pentru ca nu ai stiut ce se intampla si nu ai facut nimic rau. Tu esti cea care esti amenintata prin foto-video. Nu ai nici o logica. Legile sunt legi.

| anonim_4396 explică (pentru MihaelaDart):

Ce bine, mă simt mult mai liniștită. E prima dată și iau în calcul foarte multe manevre și consecințe.

| Mosotti a răspuns (pentru MihaelaDart):

Asta daca acel cineva nu s-a protejat strong, ca daca s-a protejat si s-a anonimizat, dracu da de el cine e.

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Legea hartuirii sexuale si psihologice https://lege5.ro/......odul-penal

| Drimmero a răspuns:

Tu chiar esti pe bune? Povestile tale nu se leaga, inainte chiar te compatimeam dar treptat am realizat ca iti arde de ''trolling'' de un nivel scazut, prinde la anumit gen de public dar nu la toata lumea.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Prima data a zis ca e vorba de un photoshop, acum zice ca de fapt ea e si a filmat-o cineva.

Cum sa nu isi recunoasca propriul corp? Asta nu inteleg.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce nu intelegi? e la pescuit si prinde doar somotei si pesti pe care ii prinde cu momeli simple.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

M-am speriat de poze că nu am primit niciodată așa ceva și am zis că sunt editate când de fapt nu erau.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Trolling pe naiba, eram speriată.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu am înțeles nimic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stie el sigur ca tu ai fost la "pescuit"! Ca doar a fost langa tine si a asistat in carne si oase la tot e s-a intamplat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bun,și? Nu i-am cerut nimic altceva in schimbul actului sexual. L-am făcut și atât.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu, e in regula.

Dar ai grija cu anumiti useri de aici. Vorba asta, "surdul nu aude dar le potriveste", descrie multi indivizi de aici.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A,bine.

| Mosotti a răspuns:

Daca acel cineva a stiut sa se protejeze pe net, nu da nimeni de el, deci adios.
Plus ca nu ai nici o dovada ca ai facut sex cu cutarescu daca nu apare si el in film, deci iar nu e okey.

Reclami ce? Ca cineva a pus poze cu tine, si acel cineva cine e? Unde e?! Nu se stie.

Daca nu s-a protejat, da, se poate da de el, deci depinde cat de destept a fost ala.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Numele și prenumele vor rămâne aceleași.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am vorbit cu o cunoștință de a lui pe social media. L-a luat de urechi și imediat i-a dat block ăleia.E prima dată când pățesc asta, deci alte poze de acest fel cu mine nu sunt.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, numele ramane acelasi, insa cu acest nume sunt n persoane, trebuie sa arati ca acele poze vin de la acea persoana cu numele ala, nu de la alta persoana cu numele ala.
Dar daca se poate demonstra, e okey.

Si ala prost asa a procedat? Sa se stie cine e? Daca tot vroia sa faca asta. Asta asa ca paranteza.

Dar daca ti-a trimis tie pozele pe Instagram ce? Pana la urma, daca nu le distribuie public pe net si asa mai departe, nu ai tu treaba doar ca ti-a trimis tie.
Daca apar pozele public da, atunci merge plangerea.

Oricum politia si asa nu-si face treaba in cazuri serioase, damite in asta? Se va rezolva greu ceva in caz ca apare ceva public.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu s-a întrezărit nimic public cu acele mizerii, să îmi atragă atenția cineva. Am poză cu el, printscreen la toate, până și conversația blocată cu cunoștința căreia i-am spus de caz ca ea sa îl oprească din posibila răzbunare indecentă. Da, mie mi-a trimis se pare prin acel cont fals. Suspiciunea pentru posibila distribuire a conținutului și acum mă cam neliniștește dar mă rog, o să trec peste asta...

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca nu s-a intrezarit ceva public, care e problema? Nu e nici o problema, stai linistita, nu te duce la politie sa rada si aia, ca nesimtitii asa fac, multi fac asa.

Si pana la urma ai facut sex ca orice om, nu ar da cuiva ca ai facut crime, daca e sa o luam asa.
Ce arata? Un om oarecare care face sex, si atat.
Deci oricum ai da-o, asa mare problema nu este.

Nu esti persoana publica, nu nimic.

Ti-a trimis prin cont fals tocmai sa nu dea cineva de el zic.
Ca si daca ai poza cu el, ce leg are o poza cu cine a trimis mesajul? La o adica. Cum se face legatura intre cel ce a trimis si poza aia?!

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am reușit să îl trag de limba când l-am sunat. L-am făcut în toate felurile. Mai dorea să rămânem măcar amici după ce că mi-a făcut așa ceva. Nu, e clar un antisocial toxic ca naiba. Punct și la revedere fara milă sau regrete!

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, nu trebuie sa ai de a face cu asa oameni toxici, trebuie sa ii eviti oricat poti.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

O sa evit mai mulți, indiferent. Izolare, dulce izolare

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e vb de izolare, e vb sa-ti gasesti un om sau mai multi care-s oameni, si sa ai relatii cu ei, atata tot.
Cum am facut eu.

Am trei prieteni f buni care-s oameni si ma inteleg f bine cu ei de peste 23 ani de zile.

Nu am facut prostia sa ma izolez zicand "aaa nu, ca si asta e nasol", ci invers, am pornit cu nota 10 din oficiu data lor, si dupa aia cine m-a dezamagit adios.
Dar asa aveam sansa sa dau de cine trebuie.
Altfel aveam sanse 0 prin izolare.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

23 de ani?!?! WTF?! Eu daca as fi avut o prietenie mai mult de 1-2 ani cu o persoana sau mai multe as fi fost campioana! Nu, unele prietenii ma forteaza sa renunt la ele ca nu vad nimic la ele.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, unul din prieteni il am din 1998, altul din vara lui 2003, si cu altul eram vecini de mici, dar s-a legat prietenia, ca asa mai aveam n baieti in bloc cu care nu s-a legat nimic.

Eu am vazut in astia ceva, in restul da, ca si tine, n-am vazut, nu se prea lega de la inceput nimic.

Am vazut in el ca ne compatibilizam la discutii, pasiuni, ne spunem problemele unuia altuia, ne ajutam daca e nevoie, etc.

| SilentRain a răspuns:

Nu are nici un drept de a posta poze /video cu tine daca tu n-ai fost de acord

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Nici nu a spus.A făcut totul pe ascuns!

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Mergi la poliție

| RobertMoon a răspuns:

Acum câteva zile voiai să ți-o tragi cu câțiva tipi și acum te miri de ce au ajuns niste poze cu tine pe Instagram. Pur și simplu poți face plângere la poliție, iar ei îl vor trage la răspundere pe cel de la care a făcut rost acel personaj de filmări.

| anonim_4396 explică (pentru RobertMoon):

Nu s-a pus nimic pe alt cont, a rămas la el și la mine în privat. Am reușit să lămuresc problema. I-am dat block și gata. Fiecare cu treaba lui.

| acerr a răspuns:

Tipul cu care ai facut sex e ceva oacazional? cum dracu isi permite sa te pozeze si sa puna pe Instagram, ASta e puscarie

| anonim_4396 explică (pentru acerr):

Nu e pus nimic pe Instagram, mi-a trimis în privat. Suspiciunea e că se poate folosi de astea pe alte site-uri chiar dacă el a spus că nu le-a încărcat nicăieri, le-a șters.

Răspuns utilizator avertizat