| Antal_Sebi_1995 a întrebat:

Recent faceam exchangeuri intre platforme.
De exemplu :
Cineva imi dadea banii in paypal iar eu ii dadeam skrill sau paysafe.
Trecem peste asta.
Mi-a platit cineva 50€ paypal sa ii dau banii in paysafe.
I-am dat banii iar dupa o luna a dat refund, aveam sold 0€ si acum sunt pe minus, m-au sunat cei de la firecredit.ro si mi-au zis ca am mari datorii si ca trebuie sa le platesc.
Ce ar trebui sa fac in cazul asta?
Dau funda

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Datoria nu este de la acela cu paysafeul, fiindca nu poate nimeni sa-ti ia banii din cont asa cum crezi tu, sau sa-si faca refund singur.
Datoria este catre Paypal, fiindca ei opresc un procent din banii incasati de tine la fiecare tranzactie, ori daca tu ai scos toti banii, ei nu au avut de unde sa-si mai ia comisionale lor la sfarsit de luna.
Ar trebuii sa intri in Paypal si sa-ti platesti datoriile.
dar intai baga bani in contul bancar, ca Paypalul sa aiba de unde sa traga banii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa plătesti, tu ce ai vrea sa faci? O datorie trebuie urgent plătită ca altfel tu vei suporta consecintele.

| Antal_Sebi_1995 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sa platesc pentru greseala lui?

| doctorandus a răspuns:

Plateste, ca daca afla Politia ce-ai facut ajungi si mai rau.

| DaniTDCI a răspuns:

Daca ai dovezile necesare poti suna la un membru PayPal si sa ii explici situatia, dar sincer sa fiu, slabe sanse sa rezolvi, mai bine platesti decat sa intrii in probleme mai mari.