| LanguageMaster a întrebat:

Relațiile sexuale între frate și soră sunt interzise?

17 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, sunt interzise, fapta constituie infractiunea de incest, conform Codului penal, citez:
"ART.377.Incestul
  Raportul sexual consimţit, săvârşit între rude în linie directă sau între fraţi şi surori, se pedepseşte cu închisoarea de la un an la 5 ani."

| Celcestietot a răspuns (pentru Ioandelasal):

Legea ne face pe noi sau noi facem legea?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Celcestietot):

Legea o face Parlamentul sau Guvernul (OUG si OG) si nu noi, noi ne facem viata cu respectarea legii.
P.S. Chiar nu stiai asta atotstiutorule?

| Celcestietot a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu suntem cipati ca sa fim controlati - 666, deci putem face ce vrem, putem face orice nu dauneaza societatii. Ca stiam sau nu, nu ma ajuta cu nimic aceasta lege, dar apreciez efortul depus la aceasta intrebare principalawinking.

| Yurisa a răspuns (pentru Celcestietot):

Poti oricand sa renunti la cetatenie si sa te duci sa locuiesti pe o barca in atlantic laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Yurisa):

Vrei sa vii cu mine happy? Eu iti aduc fructele de mare, iar tu le gatesti. O sa exploram lumea impreuna, ai sa vezi. Eu si cu tine, draga mea #Ocolulpamantuluiin69dezile.

| Yurisa a răspuns (pentru Celcestietot):

Stau pe un sezlong si imi faci vant cu o frunza din aia mare laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru Yurisa):

Exact, sa vezi cum mi se transforma mainile in elice laughing. O sa iau comentariul tau drept o mana intinsawinking.

| mgtow a răspuns:

Doar in monitorul oficial. in secret orice e legal

| Simpatic a răspuns:

Da, normal ca sunt interzise de lege cat si moral nu e ok, tie cum iti pare?

| Nemessys a răspuns:

Sunt, dar nu sta nimeni sa-i supravegheze. Atat timp cat ramane intre ei, e totul ok.

| Yurisa a răspuns:

Da

| Celcestietot a răspuns (pentru Yurisa):

De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Daca stiu bine., Parca spune si in "Biblia" ta.
Insa dealungul timpurilor Incestul era ceva comun. Incepand de la Faraonii Egipteni chiar si parintii lui Tutankhamun erau de fapt frate si sora. In istoria europei Incestul = conservarea puterii/avutiei marii lorzi practicau incestul la greu Habsburgii fiind campionii incestului.
Pana in ww1 toti regii europei erau inruditi intr-o oarecare masura. Sa nu mai vorbim de bogatasi.
Odata cu evolutia stiintei, biologiei incestul a devenit interzis datorita efectelor daca produc urmas. Care ar avea sanse mari de a se alege cu diverse boli. Cu cat rudenia este mai apropiata cu atat creste sansa de a mosteni boli. (boli care poate erau in stare latenta in parinti)

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand s-a inmultit adam cu eva au tras la incestaraie intre mama fiica sora frate si mama fiu la greu de aia am ajuns vai de pul noastra in zilele astea

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, spune si in "Biblia mea". Stiam faza cu bolile si cu regii, este bine ca stii si tu happy
In "Biblia mea" spune, dar nu vad ce treaba au antihristii care fac legile cu ceea ce este al meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se numește incest.