| AlexDorinel a întrebat:

Repet întrebarea: de ce a fost asa criticat PSD-ul când a fost la guvernare? Singurele 2 probleme au fost ca a înnebunit lumea cu justiția(și pana la urma nu s-a dat ordonanta aia) și ca Dancila nu știa sa vorbească.

Uitați aici niște evoluții economice pentru care nu ar trebui sa-i mai criticam atat:https://www.guvernarepsd.ro/evolutii-economice/

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ordonanta s-a dat. Posibil ca ai uitat tu de ea ca erai micut atunci.
sa te joci cu justitia cum a facut psd atunci... nu ai idee ce urma daca le iesea

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns:

Eu n-am nimic contra PSD, dar Dragnea a fost un hotoman, iar Dancila un om de paie.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Esti naiv, ca sa nu zic altfel. Daca vrei sa afli, afli. Sint destule scrise si filmate despre ce a facut mereu pesedeul. Daca te iei dupa cifrele lor, sa avem pardon...

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pesedeul mereu a aruncat cu cifre scoase din context. Vrei sa vezi dimensiunile dezastrului guvernarii lor, vezi URMARILE masurilor luate de ei. Vezi discrepanta dintre salariile de la privat si bugetari, vezi cum au crescut cheltuielile bugetare si pe ce se duc banii de la buget, vezi DE UNDE a venit cresterea aia industriala si in ce context, vezi cum se muleaza cresterea si descresterea economica locala cu trendurile globale. NU FI COPCHIL!

| relian a răspuns:

Nu mai repeta ca oricum nu afli alt raspuns laughing.Ce a facut PSD a facut si restul,or sa faca si aia ce or sa vina si tot asa,adica nimeni din RO no sa faca nimic.
Din ce se pare RO este condusa de un pampalau si mutalau care isi zice neamt sau german si un flura vant fara tara de arab habarnist,cam acolo se afla RO astazi.

Poate sa vie si mama lu PSD sau AUR,argint cine mai vreti voi,toti is exact la fel,toti vor face cam la fel,asta pentru ca atat stiu si atat pot.

Voi nu cunoasteti cine sunt ploiticienii din RO aia e problema multora. Politicieni din RO habar nu au de nici o meserie,la scoala au fost mediocrii spre deloc laughing au intrat in partide politicie de cand erau in scoli,asta pentru ca stiau ca dupa ce tremina o scoala is pierduti,uite asa au ajuns acolo,cu alte cuvinte au ajuns niste neica nimeni sa conduca o tara.
Poate nu ma credeti,dar am avut colegi,pur si simplu se balbaiau cand citeau,atentie vorbim aici de nivel superiro,habar nu aveau sa scoata cateva fraze,dar sau dus la partide,sau inscris in partide,si dupa cativa ani deja erau mari la tineret laughing astia sunt oamenii din politica si cei care conduc tara.

Tu cu astia vrei sa faci ce? Tine minte ce zic,aia care intra in partide politice ca sa ajunga undeva trebuie sa faca exact ce zic aia,altfel is mamturati,sau raman in partid simpli membrii,deci acolo e un fel de scoala de indoctrinare,asa ajung sa faca exact ce au facut si cei care iau invatat,adica nimic,, doara sa fure.

Pt ca politicienii sunt acolo nu pentru a conduce ceva, sau a ajuta populatia, ei sunt acolo pentru a isi face plinu, ala e tot scopul lor.
O sa spuna unia pai Johanis are facultate, era profesor.Eu o sa raspund ce profesor ar putea Johanis sa fie? Pai daca ala scoate o vorba la cateva minute, ma intreb asa ca prostu, cum a putut ala sa fie profesor?laughing Cred ca intra la ora, saluta Buna, asta cand intra si cand termina de zis ZIUA se termian si ora laughing

Ce sa faci cu oamenii de astia? Deci RO este sortita sa ramana asa cum a fost si este, tot asa va fi si pe viitor.
Daca nu am dreptate sa vina careva sa ma contrazica dar cu ceva clar nu povesti.