| AvalohAlyn a întrebat:

Robotii vor inlocui total munca oamenilor in viitor? E posibil?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intrebarea ta este ambiguua.
Robotii nu vor inlocui oamenii (in sensul ca vor distruge omenirea) dar vor inlocui munca oamenilor, mai ales in locurile de munca grele, periculoase, repetitive, etc.

| bogdan324 a răspuns:

Cred ca ai vrut sa pui invers intrebarea.
Totusi ai grija la acel ''total''
Fiindca daca ar fi cum ai spus dar invers, e posibil chiar sa fim distrusi de creatiile noastre DOAR DACA le dam inteligenta artificiala.
Depinde daca ne adaptam sau nu la acele vremuri,ca exemplu:poate ca pui o masinarie sa mature pe strada sau sa construiasca o cladire,ei bine in loc ca un maturator sa fie revoltat de treaba asta,mai bine ar invata cum sa intretina acea masinarie si ar putea fi platit pentru asta, dar desigur asta necesita ceva mai multa inteligenta si nu toata lumea ar fi in stare de asta.
Depinde cum privesti...