| DJohnny a întrebat:

Romania este mai bogata sau mai saraca decat Africa de Sud?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
România sărăcește pe zi ce trece prin grija celor care o conduc!
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Eu zic că e mai bogată cel putin la aspect.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Mult mai saraca. Africa de sud are niste orase de cazi pe spate si un PIB superior.

| ombladon112 a răspuns:

Si o sa fim si mai sacari datorita firmei Chevron si celei de la Rosia Montana.

| Jokerashul a răspuns:

In ultimul secol Africa de Sud s-a dezvolatat foarte mult.Economia este pe departe cea buna din toata Africa dar in continuare sunt anumite zone foarte sarace.Nu stiu daca suntem mai saraci ca ei, un roman sunt sigur ca traieste mai bine ca un sud-african dar economia lor s-ar putea sa fie peste a noastra.

| Marius511 a răspuns:

Mai bogata in ce? daca e in cozi de topor da suntem primii

| Marius511 a răspuns:

Ei au diamante si ale-as scumpe.

| Marius511 a răspuns:

Da si noi avem o tara bogata. De 2000 de ani tot fura unii si altii si tot a mai ramas de furatsadsad

| Aby33221 a răspuns:

Este mai saraca Romania din pacatesad

| Sofia29 a răspuns:

Romania este mai saraca decat Africa de Sud. ^_^