| anonim_4396 a întrebat:

S-a adopat legea/ordonanta aia privitoare la permisul auto? Aceea conform careia daca pici orasul sa numai dai sala iar.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu a fost adoptata o asemenea reglementare desi recent, prin Ordinul MAI nr.82/2013, au fost modificate mai multe prevederi ale Ordinului MAI nr.268/2010 privind examinarea pentru obtinerea permisului de conducere.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Imi poti da mai multe detalii? nu am chef sa dau de doua ori sala din cauza orasului big grin vreau sa stiu daca ma inscriu la scoala de soferi sau mai astept.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pot sa-ti dau, n-am de unde sti daca si cand se va adopta o asemenea reglementare. Au fost unele discutii anul trecut dar nu s-a adoptat.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă înveți, nimic nu este greu.
Să ai succes!
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Ohh da, logica vietii multumesc!