| Xenoverse1 a întrebat:

S-a angajat o persoana cu dizabilitati la Kaufland la noi in tara?

Eu acum doua saptamani am fost la Kaufland la interviu si mi-au spus ca se fac selectii si daca ma selecteaza ma vor suna peste o saptamana si nu ma mai sunat nimeni de atunci.

Deci care e faza ca vor sa angajeze persoane cu dizabilitati, angajeaza sau sunt minciuni?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu am vazut cu dizabilitati angajati la vreun supermarket, am vazut la stat atat, poate e doar o reclama

| Mirel4412 a răspuns:

Eu stiu ca angajeaza.

| hacktek a răspuns:

La Kaufland nu am vazut, dar la Auchan am vazut, la casa, persoane cu dizabilitati (sudro-muti) care aveau un ecuson pe care scria ceva gen sa avem ingaduinta pentru ca are dizabilitati. Se descurcau bine la treaba pentru care erau pusi, si nu am avut ce sa le reprosez, ba din contra, m-a mirat faptul ca se descurcau foarte bine.
Te rog incearca la Auchan, chiar daca nu au dat nici un anunt. Ei vor fi bucurosi pentru ca te interesezi de o cariera in firma lor, pe de o parte, iar pe de alta parte statul ii scuteste de ceva impozite daca vei fi angajat.