| De_la_Scularie_Ilie_1920 a întrebat:

S.C. INDRA RECRUITMENT COMPANY S.R.L din Arad, este o firma tepara! promite locuri de munca si ia banul de la oameni! eu am dat 480 lei din ianuarie! ce putem sa le facem ...am facut reclamatie la politie si nimic pana acum!?

2 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

In primul rand nu inteleg cum de se pune botul la firme de recrutare care cer bani.
Decat sa dau bani la o firma/organizatie care cer bani pentru a ma angaja, mai bine merg direct la o firma la care vreau sa lucrez si dau acolo banii direct spaga pentru a fi angajat.

Am avut de aface cu firme de recrutare, ManPower, Adecco, Lugera, Trend&Walker, dar nici una nu mi-au cerut un banut pentru a ma plasa pentru piata muncii.

| Scorpiel a răspuns:

Ai mai putea sa-i dai in judecata sa iti recuperezi prejudiciu sau sa pui mana pe furcoi si... happy