| SelenaTpu a întrebat:

Sa fumezi iarba e ilegal?
Sau ilegal e doar daca comercializezi?

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania este ilegal sa consumi stupefiante, fapta constituie infractiune.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este ILEGAL la toate punctele: sa cumperi, sa detii, sa fumezi sau sa revinzi!

| sierra1 a răspuns:

Să ne lămurim: ce ințelegi tu prin "iarbă"?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru DracuIa):

Asta ințelegi tu dar intrebarea e a altcuiva deci lasă să se exprime el/ea

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns:

Depinde despre care iarbă vorbim. Aia de o pasc oile e ok. Maria - nu.

| Dismally a răspuns:

Este ilegal si sa consumi si sa detii, in Romania cel putin.

| ReddY25 a răspuns:

Ambele sunt ilegale

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns:

Ilegal si ilegal. Sa comercializezi, sa detii si sa consumi.

| TheGentleman a răspuns:

Atât deținerea, comercializarea, cât și consumul sunt interzise.

Atenție, dacă mergi în Amsterdam sau alte locuri în care este permis și fumezi, în cazul unui control (se fac mai nou testări rapide care cică dau fals pozitiv), dacă în sânge ți se găsește THC, pentru autoritățile române ești sub influență, nu contează că ai fost în Amsterdam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ilegal la noi.

| 94Lucifer94 a răspuns:

In România este ilegal atât consumul cat si comercializarea. Când natura-i interzisă, libertatea-i o minciună. Eu nu consider că ar fi ceva bun, dar dacă poate fi folosită in scopuri medicinale pentru a ajuta pe cei care au nevoie, atunci ar trebui să existe sub formă de medicament. In schimb se privește doar la partea negativă, ca fiind un gateway către droguri si substanțe mai puternice. Chiar mă uitam cum zicea poliția pe un canal de televiziune in UK, că provoacă psihoze și schizofrenie. Pentru un singur efect negativ este suficient să o interzică. In schimb iti oferă pe orice raft țigări și alcool, doar astea trebuie consumate și comercializate laughing