| AvalohAlyn a întrebat:

,, Sa traiti bine". Ati trait bine?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Foarte bine, mi-a marit pensia cu 14 roni, am cumparat un medicament cu 1000 roni in ianuarie astfel riscam sa nu mai pot merge urmand sa mi se dea banii de la CJAS si nu am primit nimic nici pana astazi, si multe altele...

23 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie sa intelegem ca acesta a fost un slogan folosit in campania electorala a lui Traian Basescu. Adevarul este ca orisicine ar veni la conducerea statului in calitate de presedinte, prin constitutie nu poate sa faca prea multe. Privitii acum cum ne mint toti acesti candidati care vor sa îi alegem, numai un naiv poate sa-i creada. Dar romanul dupa parerea mea il voteaza pe cel care minte mai frumos.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mia bine decat in anii anteriori, dar asta nu s-a datorat lui Traian Basescu, ci cresterii economiei pe fondul masurilor de reforma luate incepand cu guvernul Radu Vasile si incheind cu guvernul Tariceanu.

| remus a răspuns:

Aproape bine, este loc si de mai bine, multumesc la Dumnezeu!

lolita
| lolita a răspuns:

Am trait atat de bine, incat am plecat din tara laughing

| carminaburana43 a răspuns:

Cit am fost tanara... da dar din 2005 de cind m-au disponibilizat de la Romtelecom am o viata de cosmar.Chiar azi am avut ginduri sinucigase... dar atunci mi-am adus aminte cit vor suferi copiii si asta m-a oprit. Aveam de gind asa:merg ma spovedesc...pe urma beau atita cafea sa-mi crape inima ca si asa e cam slaba... Dar imaginea copiilor care ar suferi nu m-a lasat sa fac gestul...

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru carminaburana43):

Ai luat o decizie foarte bună.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Da, foarte bine.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dabig grinNu am de ce sa ma planglaughing

| inna a răspuns:

E cumva o intrebare retorica? laughing

| waXonwaXoff a răspuns:

Nu preawinking

| Mitss a răspuns:

Mda cum sa nu:-

| alexandra_3253 a răspuns:

Datorita lui superbase>? niciodata ...am trait bine pentru ca au stiut parintii mei cum sa se descurce... tu ai trait bine?

| angella1972 a răspuns:

Acum se zice,, mai traiti? bineeee,, eu pot sa zic ca din an in an e mai greu.deja mi-e frica de anul ce va veni.

| TeoIonela a răspuns:

Am trait rausadO sa vina vremea cand T. B. o sa ne zica :Sa traiti! apoi o sa ne zica :Mai traiti?

din cauza lui au ajuns parintii nostri someri si noi avem si acum alocatiile astea de c**at...sadRomania... aa... a... aaaa...

| mishu25mishu a răspuns:

Nu cu siguranta nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma plang. Dar mai incape.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basexu vorbea atunci cu familia, adica aparea la televizor si in loc sa le faca cu mina, le-a spus sa traiasca bine... asa ca el laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era:,, Sa traiti bine" si apoi,, Mai traiti bine?" tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nemultumitorului, i se ia darul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am trait chiar bine inainte sa vina criza. Nu stiu de ce toti va referiti numai la Presedinte... nu vedeti ca din cauza Constitutiei el nu are prea mare putere? Insa a reusit sa ii zgandare pe toti burtosii care dormeau prin scaune si acum de aceea s-au aliat toti impotriva lui.ca sa isi recapete linistea in timp de teancul de sub fund le creste si toti saracim. Pe vremea lui Ilici s-a ajuns la cea mai mare discrepanta intre saraci si bogati. Salarii de 90 de ori mai mari, pensii de parlamentari de sute de milioane, si acum normal ca sunt panicati, ca nu isi mai fac jocurile cum vor ei. Ganditi, oameni buni! Ganditi pentru noi, pentru cei tineri! Nu sunt omul lui Basescu, m-a dezamagit cu multe INSA fata de Geoana e de 1000 de ori mai bun. Lui Geoana cine ii misca atele ca la papusi? Iliescu, Nastase, Vantu, Hrebenciuc, Vanghelie, numai la auzul acestor nume mi se face pielea de gaina. Cei mai mari hoti!

| Marry:X a răspuns:

Buna.Imi amintesc cand a zis Basescu astawinking. Dar na ca sa strangi voturi te faci pupincurist, nu?laughing. Mai am trait bine, dar nu datorita luihappy. In nici un caz, pentru ca eu nu vad sa fi facut ceva din ce a promis pentru tara astawinking
Pa pa:*

| noname1235454544554 a răspuns:

Bine nu este nici o data neajuns de bine

| MS13 a răspuns:

Nu am trait nici bine, dar nici rau. Eu pers am trait bine si multumesc lui Dumnezeu pentru ce mi-a oferit, dar la nivel de populatie NU am trait bine deloc.
Inca 5 ani cu nea marinaru ne-ar duce la disperare si sapa de lemn.