| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

am 14 ani si vreau sa stiu si eu am auzit de la niste prieteni ca trebuie sa ai 12 clase ca sa dai la scoala de soferi este adevarat? ofer funda

Răspuns Câştigător
| MariusFD96 a răspuns:

Foarte bine ca te chinui sa te informezi inainte sa dai un raspuns concret. Eu m-am informat putin gresit cand am zis ca ii trebuie 10 clase. Bun. Am revenit cu site-ul de unde m-am informat si i-am aratat ca probabil se va aproba. Si se va aproba, o sa vezi. De ce? Pentru ca trebuie. happy Am gresit ca am dat primul raspuns fara sa citesc bine articolul. Sa te faca astia admin pe site, sa ne corectezi pe toti. Pana atunci esti doar un membru iar singurele tale atributii este sa pui intrebari, sa raspunzi la intrebari si sa evaluezi niste raspunsuri. Nimic mai mult. Deci ceea ce trebuia sa faci tu la aceasta intrebare era sa dai un raspuns cat mai clar si mai informat. Nu sa vii sa ma iei pe mine la intrebari. Este treaba celui care a pus intrebarea sa aleaga un raspuns cat mai folositor pentru el. Sa ai o zi buna! happy

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nimic adevarat.
Legislatia rutiera actuala din Romania nu prevede conditii de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.

| MariusFD96 a răspuns:

Nu ai nevoie de 12 clase ca sa dai la scoala de soferi, ci 10. Adica cele obligatorii happy

| suntserios a răspuns (pentru MariusFD96):

Unde scrie in lege ca ai nevoie de 10 clase?

| MariusFD96 a răspuns (pentru suntserios):

Credeam ca scrie insa momentan nu. Dar se va da lege. Citeste aici: http://www.andreilaslau.ro/......-conducere

| MariusFD96 a răspuns (pentru suntserios):

Deci cu alte cuvinte cand el va face 18 ani legea va fi deja aprobata.

| suntserios a răspuns (pentru MariusFD96):

Da de unde stii tu ca legea va fi aprobata? Esti parlamentul? Esti presedintele?

| MariusFD96 a răspuns (pentru suntserios):

E o presupunere si atat. Dar una mai mult ca sigura. De unde atata tupeu? Crezi ca daca esti pe locul 4 in clasament iti poti permite sa iei pe oricine la intrebari cum vrei tu? laughing Uite ca stiu eu ca va fi aprobata. Ai vreo problema? happy N-ai 10 clase sau ce? laughing

| suntserios a răspuns (pentru MariusFD96):

Ce ma amuza astia ca tine.

Dai un raspuns la intamplare, esti corectat, ca na pe site intreaba lumea sa afle ceva, nu sa ajunga mai dezinformata decat atunci cand a pus intrebarea si PAC cand esti corectat se declanseaza ceva in creier si sub nicio forma nu recunosti, nu faci altceva decat sa sustii ca tu ai dreptate intr-un fel sau altul.

Stii de ce imi permit sa te iau la intrebari? Pentru ca atunci cand eu raspund chiar ma chinui sa ma informez inainte, nu dau o besina si plec.

| suntserios a răspuns (pentru MariusFD96):

Exista buton de report daca nu iti convine ca te am corectat...

| MariusFD96 a răspuns (pentru suntserios):

Foarte bine ca te chinui sa te informezi inainte sa dai un raspuns concret. Eu m-am informat putin gresit cand am zis ca ii trebuie 10 clase. Bun. Am revenit cu site-ul de unde m-am informat si i-am aratat ca probabil se va aproba. Si se va aproba, o sa vezi. De ce? Pentru ca trebuie. happy Am gresit ca am dat primul raspuns fara sa citesc bine articolul. Sa te faca astia admin pe site, sa ne corectezi pe toti. Pana atunci esti doar un membru iar singurele tale atributii este sa pui intrebari, sa raspunzi la intrebari si sa evaluezi niste raspunsuri. Nimic mai mult. Deci ceea ce trebuia sa faci tu la aceasta intrebare era sa dai un raspuns cat mai clar si mai informat. Nu sa vii sa ma iei pe mine la intrebari. Este treaba celui care a pus intrebarea sa aleaga un raspuns cat mai folositor pentru el. Sa ai o zi buna! happy

| abigail28 a răspuns:

Nu e adevarat nici cu 10. Eu stiu pe cineva care saptamana trecuta s-a înscris la scoala si nu i-o cerut nimic. Din cate am inteles din august o sa se aprobe legea cu 10 clase. Dar e din auzite. Nu Stiu sigur. Baftă.

| GabrielZaharia a răspuns:

Sunt necesare doar 10 clase.

| suntserios a răspuns (pentru GabrielZaharia):

Unde scrie asta in lege?