| liviu_3116 a întrebat:

Sal TPU. daca fac peste 2 luni 14 ani si fac buletinul, iar in decembrie vreau sa plec in Italia imi trebuie doar buletin sau si pasaport? sau daca nu pasaport am inteles ca trebuie procura asa este?

Răspuns Câştigător
| Kasha a răspuns:

Daca ti-ai facut buletin ala este actul tau de identitate si nu mai ai nevoie de pasaport, deoarece atunci cand nu ai buletin pasaportul, carnetul de elev si certificatul de nastere sunt actele tale de identitate, acum ai doar buletinul care le inlocuieste pe toate. Sper ca te-am ajutat. Funa? big grin

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu faci nici un buletin ci carte de identitate si poti pleca cu ea in strainatate, daca o sa ai declaratia notariala a ambilor parinti, prin care isi dau acordul sa pleci in Italia si indica un insotitor major.

| Kasha a răspuns:

Multumesc de fundita!winking

| oiegas20 a răspuns:

Daca mergi cu parinti poti doar cu buletinul, daca mergi fara ei atunci nu poti numai la 18 ani sau cu imputernicire de la ei

| Popescu_Elena_1997 a răspuns:

Da, îți trebuie și buletin și pașaport deoarece cu buletinul îți faci pașaportul.