| spayk a întrebat:

Sall..cine imi poate spune daca ma prinde politia ca merg fara carnet cu masina ce imi face. Eu am 16

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa ai un dosar penal pentru conducere fara permis, pedeapsa este inchisoare de la 1 an la 5 ani. Fiind minor limitele pedepsei se reduc la jumatate, deci poti fi condamnat de la 6 luni la 2 ani si 6 luni.

| KodrutZ a răspuns:

Pai mergi sau nu mergi? Iti cam face dosar penal, ce sa faca. Voiai sa iti dea o gogoasa si un hamburger?