| anonimusss12 a întrebat:

Urgent Am fost sambata la un meci de fotbal al unei echipe favorite (mai precis in peluza) Din acea peluza unde eram eu s-au aruncat 2 petarde in timpul meciului. Astazi dupa 2 zile a venit jandarmeria la mine la liceu sa imi spuna ca s-a deschis dosar penal pe numele meu pentru ca am aruncat cu petarde. Eu mi-am sustinut nevinovatia.Mi-au spus ca am fost filma. Acum ce urmeaza nu am dat declaratie nu am dat nimic mi-a spuca sa o vina dosarul la politie sau nu stiu unde Ce urmeaza Vreau pareri?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Macar du-te cu un parinte, ca sa nu mergi singur.
Faptul ca ti-a zis nu inseamna inca nimic.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai aruncat stai linistit, nu tu trebuie sa-ti dovedesti nevinovatia, exista prezumtia de nevinovatie, politia trebuie sa-ti dovedeasca vinovatia.
Cand vei fi chemat la politie sau la procuror vei merge cu un parinte, daca esti minor sau/si cu avocat si ei trebuie sa-ti arate filmarea.

| anonimusss12 explică (pentru Ioandelasal):

Am deja 18 ani si bani de avocat nu prea am. Faza e ca vreau sa vad filmarea. Deocamdata doar mi-au zis ca o sa se intocmeasca dosar penal... nu m-a luat la declaratie nu nimic.ce urmeaza sa ma cheme?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonimusss12):

Macar du-te cu un parinte, ca sa nu mergi singur.
Faptul ca ti-a zis nu inseamna inca nimic.

| Cata4777 a răspuns:

În primul rând trebuie să vezi filmarea și să ai pe cineva care sa îți confirme nevinovăția (martor)

| anonimusss12 explică (pentru Cata4777):

Am galeria 30 martori Si am cerut sa mi se arate filmarea sa vad ca in filmare ca am petarda in mana Deci?