| Enache_Ionuț_2001 a întrebat:

Salut.Acum 2 sapt am furat ceva dintr-un hipermarket si nu m-a vazut cand am iesit cu el, era ceva de 5lei, dar am auzit azi ca cica sunt filmari cu cei care au furat dar nu precizeaza zilele.Pot si eu sa fiu prins ca normal trece multa lume pe la acel supermarket si eu am facut treaba asta acum 2 saptamani si saptamana trecuta o casiera m-a acuzat pe nedrept si si-a cerut scuze.Ce sa fac? Oare voi lua amenda? Tin sa precizez ca s-a spus acum 2 zile ca e un alt copil care a furat din acel supermarket? Oare pe el il cauta? Eu am 17 ani!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred, cred ca stii vorba aceea: Hotul neprins e negustor cinstit!
Dar sa tii cont si de o alta: Ulciorul nu merge de multe ori la apa!

| Violleta2022 a răspuns:

Pai si tu, la 17 ani, tot copil esti!
Adult devii la 18 ani, conform legii.
Da, este posibil sa aiba filmarea cu tine, probabil asteptandu-te din nou in magazin, ca sa te prinda.
Ei nu se uita tot timpul la filmari, dar din cand in cand, cel care o face, poate sa vada ce s-a intamplat in orice perioada doreste.

| M1989 a răspuns:

Trist. Daca ajungi sa furi un produs de 5 lei. Pe viitor daca este sa te faci de mirul lumi fura si ru ceva cu un cost care sa merite sa ajungi la jilava laughing)