| M371n1s7 a întrebat:

Acum 2 saptamani am venit in Italia cu unchiul meu..sunt minor am avut procura facuta pe numele lui. Si am inteles ca daca plec din Italia in Romania pot sa trec cu oricine nu neaparat cu unchiul meu. Asa e? Vreau sa plec cu varul meu pentru ca unchiul ramane aici. Se poate? Eu asa am inteles?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti veni cu oricine in Romania, daca ai cartea de identitate sau pasaport roman. Declaratia notariala (nu procura) este absolut necesara doar pentru iesirea din Romania, la inapoiere nu ti-o cere.

Bula
| Bula a răspuns:

Tot cu procura, pe numele varului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intr-adevar respectiva procura e necesara doar pentru iesirea din Romania.

| Ghita_Alin_Cristian_1975_9VNm a răspuns:

Daca unul dintre voi este major si amandoi aveti pasa poartele in regula se poate

| suntserios a răspuns (pentru Ghita_Alin_Cristian_1975_9VNm):

Si daca nu au pasapoarte si au carti de identitate care ar fi problema?